تاریخچه ماهکس

شرکت سریع ترابر ماهان با نام تجاری ماهکس در اسفند ماه سال ۱۳۹۳ با هدف ارایه راهکارها و خدمات مفید و مؤثر در حوزه صنعت لجستیک کشور فعالیت خود را آغاز نموده است. در این راستا ماهکس از بدو تأسیس خود تاکنون با تکیه بر پشتوانه‌های علمی و تجربیات عملی همواره کوشیده است تا نقش خود را در مسیر ایجاد یک نظام اثربخش و کارآمد در جهت ارتقای سطح کیفی خدمات و شاخص‌های مؤثر در صنعت لجستیک کشور ایفا نماید.

مجموعه سریع ترابر ماهان (ماهکس) ضمن رعایت و توجه به اصل مشتری‌مداری، همواره سعی بر آن داشته تا با طراحی راهکارهای خاص لجستیکی و انعطاف‌پذیری در شیوه ارایه خدمات، با تکیه بر دانش کارشناسان داخلی، زمینه رضایت‌‌مندی مشتریان خود را فراهم آورده و عزم خود را بر ایجاد ارزش افزوده برای کلیه ذینفعان سازمان مصروف دارد. از مصادیق این مهم، طراحی، ساخت و راه‌اندازی اولین انبار مکانیزه پردازش کشور به همّت والای کارشناسان جوان این مرز‌ و بوم بوده که تولید دانش و کلیه مراحل طراحی و اجرای آن توسط متخصصان ایرانی صورت‌پذیرفته است.

در حال حاضر شرکت سریع ترابر ماهان در قالب یک شبکه گسترده داخلی و خارجی، با پشتیبانی از ناوگان هوایی،‌ زمینی و امکانات پیشرفته روز و همچنین برخورداری از کادری مجرب، آموزش‌دیده و ماهر، با دارا بودن نمایندگی در شهرهای مختلف کشور، در تلاش برای ارایه بهترین، مطمئن‌ترین و سریع‌ترین خدمات حمل می‌باشد. عوامل این مجموعه همواره کوشیده‌اند تا با بالا بردن تجربه در صنعت حمل ‌و ‌نقل و استفاده از زیر ساخت‌ها و فن‌آوری نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مدرن، مکانیزه کردن تجهیزات، ملزومات و افزایش کانال‌های توزیع و جمع‌آوری و پوشش توزیع در سراسر ایران، نقش خود را در پیشبرد این صنعت در کشور ایفا نمایند.


امکانات و تجهیزات

۳.۰۰۰ مترمربع فضای اداری در سطح تهران و ۱.۵۰۰ متر مربع در سطح کشور

۱۰.۰۰۰ مترمربع فضای انبار پردازش بار در سطح تهران و ۵.۰۰۰ مترمربع در سطح کشور

ساخت و راه‌اندازی سیستم اتوماسیون صنعتی با زیر ساختی به مساحت ۱.۶۰۰ مترمربع برای اولین بار در خاورمیانه توسط کارشناسان داخلی

بهره‌مندی از تجهیزات GPS برای رهگیری و کنترل لحظه‌ای ناوگان

بهره‌مندی از ناوگان زمینی و هوایی با کاربری مجموع بیش از ۲۰۰ دستگاه نقلیه در ناوگان حمل و نقل درون شهری و بین‌شهری

دسترسی مستقیم و ویژه به ترمینال‌های بار فرودگاه‌های سراسر کشور

پراکندگی مراکز توزیع در کلیه مراکز استان‌های کشور

قابلیت توزیع در بیش از ۲۰۰ نقطه کشور با تکیه بر شبکه توزیع استانی

۷۳

ناوگان حمل و نقل

۱۸۰

نقاط تحت پوشش

+۱۰۰

شعب در سراسر کشور

۹۵۶۹۰

جابجایی مرسوله در روز


برخی از مزایا:

– ایجاد گزارشات لحظه‌ای
– آسیب نرسیدن به کالاها
– ایجاد سیستم کنترل با ریزپردازنده‌های فوق پیشرفته
– کاهش هزینه‌های مستقیم وغیرمستقیم توزیع بسته‌ها
– اندازه‌گیری ابعاد بسته به کمک سنسور‌های مادون قرمز
– اندازه‌گیری وزن بسته به صورت تمام اتوماتیک و بسیار دقیق
– رعایت کلیه اصول و استانداردهای توزیع مراکز پخش و توزیع
– سیستم هوشمند چندکاربره جهت تشخیص سیستم‌های معیوب
  و…

سیستم پردازش مکانیزه

تاکنون در تمامی شرکت‌های پستی توزیع بار فرآیندهای عملیاتی به کمک نیروی‌انسانی و تجهیزات ابتدایی انجام پذیرفته است که این موضوع امکان بروز خطا در این فرآیند و پایین آمدن سرعت در خدمت‌رسانی را افزایش داده است. بکارگیری یک سیستم اتوماسیون جهت پردازش‌بار نه تنها از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می‌نماید، بلکه امکان تهیه گزارش و آمارگیری از وزن، ابعاد، بارکد مرسولات و تصویر آنها را نیز فراهم می‌آورد.

واحد امور مشتریان

واحد امور مشتریان شرکت ماهکس همزمان با آغاز فعالیت این شرکت تشکیل شده است. که در ابتدا تنها به ثبت سفارشات مشتری و اعلام وضعیت مرسولات به مشتریان می پرداخته است. رفته‌رفته با توجه به اهمیت موضوع ساماندهی و رسیدگی به درخواست‌های مشتریان، همچنین تسهیل ارتباط مشتریان با مبادی ذی‌ربط از یک سو و از سوی دیگر لزوم ارتقاء سطح کیفی و کمی رسیدگی به درخواست‌های ایشان؛ فعالیت‌های امورمشتریان گسترش یافته است. به طوری که در حال حاضر واحد امورمشتریان شرکت ماهکس متشکل از کارشناسان آموزش دیده و خبره آماده پاسخگویی به مشتریان در حوزه‌های زیر می‌باشد:

۱. ثبت سفارشات مشتری و ارائه اطلاعات مربوط به ارسال مرسولات به شهرهای مختلف
۲. ارائه گزارش مربوط به وضعیت مرسولات به مشتریان حقیقی و حقوقی
۳. ثبت درخواست‌ها، پیشنهادات و شکایات مشتریان در قالب سیستمی یکپارچه و چند رسانه‌ای و رسیدگی به آن‌ها
۴. دریافت و ثبت نظرات مشتریان با برگزاری نظرسنجی‌های دوره‌ایی در راستای ارتقاء سطح کیفیت خدمات و سنجش رضایت مشتریان
۵. پیاده سازی کمپین‌ها و طرح‌های وفادار سازی مشتری در میان مشتریان حقیقی و حقوقی


برخی مشتریان ماهکس