خدمات پستی درون‌مرزی

حمل اقتصادی / Economic Service

این خدمت برای حمل کالاهای غیرفوری و سنگین یا جهت ارسال با هزینه با‌صرفه‌تر، از طریق کلیه وجوه حمل و نقل به اقصی نقاط جهان مناسب می‌باشد.

حمل سریع بار / Express Service

مشتریان درخواست خود را جهت ارسال بسته پس از تماس با واحد ثبت سفارشات ثبت می‌نمایند که در طی همان روز تحصیلداران ماهکس پس از اخذ بسته از ایشان از درب
منزل/شرکت و ارایه رسید تحویل، بسته‌های جمع‌آوری شده را به انبار پردازش بار تحویل می‌نمایند. زمان تحویل مرسولات بسته به مقصد مورد درخواست مشتری مطابق با زمان‌بندی جدول خدمات حمل بار می‌باشد.

حمل فوق سریع بار / Flash Express Service

این خدمت برای بسته‌های فوری از طریق پذیرش بار به‌صورت ۲۴ ساعته در دفاتر فروش شرکت مستقر در فرودگاه‌های کشور قابل انجام می‌باشد. شایان ذکر است این خدمت به هر دو صورت درب به درب، و هم‌چنین جمع‌آوری از درب منزل و تحویل در فرودگاه مقصد قابل انجام می‌باشد.

خدمات جانبی

۰۱ . رهگیری مرسولات

Tracking System

به‌هنگام: ماهکس به جهت تسهیل پیگیری وضعیت مرسولات برای مشتریان به‌صورت ۲۴ ساعته، امکان رهگیری به‌هنگام در بستر فضای مجازی را فراهم آورده است. مشتریان می‌توانند در هر زمان، با مراجعه به آدرس وب سایت شرکت، و وارد نمودن شماره بارنامه یا شماره بسته، از آخرین وضعیت مرسوله مطلع شوند.

تلفنی: تمامی مشتریان می‌توانند جهت اطلاع از وضعیت مرسولات خود یا انجام دیگر هماهنگی‌های لازم پس از ارسال، در تمامی روزها و ساعات اداری با واحد امور مشتریان شرکت تماس حاصل نمایند.

۰۲. حمل محمولات ویژه

Carrying Special Supplies

ماهکس با ارایه خدمات و راهکارهای نوین و اثربخش در حمل کالاهای ویژه تلاش در جلب رضایت مشتریان و پاسخگویی به نیاز ایشان دارد. این شرکت با به‌کارگیری نیروی انسانی آموزش دیده و دارای گواهینامه‌های مرتبط و معتبر در زمینه‌های خطر، بسته‎بندی و… در این زمینه آمادگی کامل دارد. این مجموعه به صورت مداوم سعی بر ارتقاء سطح کیفی خدمات و پیروی از استانداردها در جهت جلب رضایت و اعتماد مشتریان خود داشته است.

۰۳ . خدمات پس‌کرایه

Charge Collect

هدف از این سرویس برآورده نمودن نیاز مشتریانی (ارسال کنندگانی) است که مایلند هزینه پستی مرسولات در مقصد از گیرنده دریافت گردد. در این سرویس فرستنده متعهد می‌شود که چنانچه گیرنده از پرداخت هزینه پستی خودداری نماید شرکت علاوه بر برگشت مرسوله به فرستنده، هزینه‌های رفت و برگشت پستی را پرداخت نماید. به دلیل عدم پذیرش شرکت‌های هوایی و محدودیت‌های امنیت پرواز، کالاهای خطرناک، مایعات و محموله‌های دارای وزن و ابعاد غیرمتعارف، مشمول خدمات پس‌کرایه اکسپرس نمی‌شوند. خدمات پس‌کرایه صرفا جهت محموله‌های متعارف و غیرخطرناک که از وزن و ابعاد متناسب با خدمت مورد نظر برخوردار باشند قابل اجرا بوده و بدین منظور باید هماهنگی لازم با شرکت ماهکس انجام شود.

۰۴. بسته‌بندی

Packing

بسته‌بندی مناسب نقش به سزایی در افزایش ضریب ایمنی مرسولات دارد. ماهکس با استفاده از نیروهای متخصص و به کارگیری دانش روز در زمینه خدمات بسته‌بندی انواع کالاها، به صورت کاملا تخصصی و مطابق استانداردهای بین‌المللی این خدمت را به مشتریان ارایه می‌نماید. در این خصوص می‌توان به بسته‌بندی کالاهای با شرایط ویژه مانند کالاهای خطرناک، فاسد شدنی، داروها، رادیو اکتیو و… اشاره کرد.

۰۵ . بیمه

Insurance

ارسال مرسولات بدون آسیب‌دیدگی یا مفقودی از ابتدایی‌ترین وظایف شرکت‌های توزیع بار می‌باشد، با این وجود تمامی مشتریان ماهکس می‌توانند در صورت تمایل و بنا به ارزش محتویات بسته خود و با استفاده از راهنمایی‌های کارشناسان شرکت از خدمات بیمه بار با نرخ مناسب استفاده نمایند. در این حالت چنانچه مرسوله در مراحل پستی دچار آسیب‌دیدگی شده و یا مفقود گردد مطابق قوانین و مقررات، به‌میزان ارزش اظهار شده توسط مشتری و تایید ارزش، غرامت پرداخت می‌گردد.

۰۶ . مرکز پشتیبانی

Call Center

در صورتی که درخواست ارسال بسته از هر شهری از ایران به دیگر نقاط کشور پهناورمان یا خارج از مرزهای جغرافیایی آن‌را داشته باشید می‌توانید از طریق تماس با بخش ثبت سفارش داخلی و خارجی درخواست خود را به تیم امور مشتریان ماهکس اعلام نمایید. تمامی تلاش ماهکس در این راستای آن‌ست که بتواند خدماتی با کم‌ترین نیاز به پیگیری مستقیم مشتریان به ایشان ارایه نماید. با این وجود در راستای اطمینان خاطر مشتریان و پاسخ به نیازهای گوناگون ایشان می‌توانید، در کنار رهگیری آنلاین در سایت، پس از تماس با ماهکس، با شماره‌گیری رهگیری مرسولات سوالات خود را مطرح نمایید. همکاران ما با درک صحیح نیازهای شما پاسخ‌گوی شما خواهند بود.

خدمات سفارشی

خدمات برگشت مدارک درخواستی

شرکت‌هایی که نیازمند احراز هویت یا دریافت مدارک، نظیر کپی اسناد شناسایی، بیمه‌نامه منقضی شده، رسید‌ تأیید دریافت خاص آن شرکت، فرم نظرسنجی و… از گیرندگان محموله‌های خود هستند می‌توانند از این سرویس استفاده نمایند.

توزیع در بازه زمانی مشخص

برخی از سازمان‌ها و شرکت‌ها به دلیل شرایط خاص نیازمند توزیع مرسولات در ساعات مشخص می‌باشند. ارائه این خدمت مستلزم تجربه و برنامه‌ریزی دقیق و نیز دارا بودن زیرساخت‌ها و امکانات مناسب می‌باشد. ماهکس با فراهم نمودن تمام این موارد می‌تواند مرسولات را تا ساعت تعیین شده در بازه‌های زمانی مورد نظر مشتریان توزیع نماید.
لازم به ذکر است امکان ارایه این خدمت تاکنون تنها در شهر تهران فراهم گشته است.

خدمات پرداخت در محل

امروزه بالا بردن اعتماد مشتریان یکی از اولویت‌های کسب و کارها می‌باشد که نقش به‌سزائی در افزایش فروش آن‌ها دارد. دریافت هزینه‌کالا از مشتریان همزمان با تحویل کالا در مقصد یکی از خدمات ارائه شده توسط ماهکس جهت نیل به این هدف می‌باشد.

خدمات شعب مستقر

ماهکس می‌تواند متناسب با نیاز شرکت‌ها و سازمان‌ها با استقرار نیروی انسانی، تجهیزات و خدمات حمل و لجستیک؛ اعم از بسته‌بندی، صدور بارنامه الکترونیکی، پردازش و ارسال را در محل درخواست شده از طرف مشتری ارایه نماید.
بدیهی است این خدمت موجب کاهش هزینه‌های زنجیره تأمین سازمان‌های تجاری می‌گردد.